Zurück zur Startseite

Gechter - der Pressenspezialist

Unsere Produkte: Kniehebelpresse, Handhebelpresse, Zahnstangenpresse ...

Service

Kontakt und Impressum

News über Gechter Pressen

Messetermine

Jobs und Kooperationen

Technické zvláštnosti a zajímavosti lisů Gechter
Gechter Pressen (Zahnstangenpressen, Kniehebelpressen,  Handhebelpressen, Sondermaschinen...)

 

Tažná páka

 

 

Velmi masivní ruční páka přestavitelná o 360°, působící přímo v prodloužení linie působení síly, která umožňuje vhodné nastavení páky pro každou pracovní operaci.

 

 

Přestavění a aretace montážní výšky

 

 

Změna nastavení výšky beranu (hlavy lisu) se uskutečňuje rychle a jednoduše přes vřeteno s jemným závitem pomocí masivní ruční kliky. Nastavení výšky u nástrojů o různých rozměrech se provádí přesně pomocí měřicí lišty na boku stojanu. Vedení hlavy lisu přebírá při změně nastavení ploché vedení (ISO lícování H7/f7). Upevnění hlavy lisu je provedeno pomocí vysokopevnostních šestihranných šroubů procházejících celým dutým tělem lisu.

 

Uložení

 

 

Na všech lisech firmy GECHTER se pro spojování prvků přenášejících sílu používají pouze kalené čepy. Ložiskové čepy jsou opatřeny bronzem nebo DU-kluznými pouzdry.

 

Bez vůle nastavitelné prizmatické vedení

 

 

Všechny lisy firmy GECHTER (kromě typové řady E) jsou na beranu lisu vybaveny bez vůle nastavitelným prizmatickým vedením. Bočně působící síly a kroutící síly jsou bez obtíží zachycovány. Bez problémů lze tudíž provádět práce s řeznými, razicími a ohýbacími nástroji bez vlastního vedení raznice.

 

Upínání nástrojů

 

 

Upínací kus odnímatelný směrem dopředu a umístěný na suportu lisu (od 5 kN HKP) ulehčuje upnutí resp. vyjmutí nástroje.Způsobuje velkou tvarovou přídržnou sílu bez poškození upínacího čepu nástroje.

 

Stabilita a ohyb vzhůru

 

 

U stojanů našich lisů používáme velmi tlustostěnné a v průřezu velkorozměrové odlitky, abychom dosáhli u všech lisů co největší stabilitu. Upevnění vodicí části (hlavy lisu) je provedeno pomocí šestihranných šroubů procházejících celým dutým tělem lisu, čímž se stabilita lisu ještě zvyšuje. Všiměte si, prosím, pro srovnání vah našich lisů.

 

Upínací plocha

 

 

Velká stolová upínací plocha s T-drážkami.

 

Příslušenství

 

 

Lisy firmy GECHTER lze vybavit pro specifické podmínky použití u jednotlivých zákazníků větším počtem rozšíření, např. stojany s větší montážní výškou a vyložením, blokovacím zařízením zpětného zdvihu, adaptéry na přesné seřízení hloubky lisování nebo počitadlem zdvihů.

© Gechter CZ s.r.o.    Domažlická 1165/5 CZ-130 00 Praha 3